Nejlepší místečko o koních

Na závody =)

Hurá na závody

Každý, kdo okusil pocit vítězství na závodech se k těmto příležitostem jistě rád vrací. A nejen vítězové, ale i poražení.Ti chtějí ostatním ukázat, že minule měli prostě jen "špatný den". Jak  a co si na závody připravit? Kromě více méně potřebné jezdecké licence a koně ještě spoustu důležitých věcí.

KDE NAJDU ROZPIS ZÁVODŮ?

Nejdůležitější je jistě výběr místa, kde budete usilovat o vítězství.  . Mimo jiné, každá stáj, která pořádá jezdecké závody má většinou rozpis na svých stránkách.

KŮŇ

Co se koníka týče, měli bychom se ujistit, zda je naprosto zdravý a schopný se soutěže zúčastnit. Pokud si tím jisti nejsme, nebude na škodu zavolat veterináře a podrobit koně patřičnému vyšetření. Veškeré veterinární informace (podmínky k přemisťování koní; plán transportu koní; očkování koní; ...) a jak vybavit koně pasem FEI pro účast na závodech se dozvíte na stránkách České jezdecké federace. Je nutné, aby i kůň vlastnil svou platnou licenci. 

VÝSTROJ

Na závodech se mimo výkonu hodnotí i výstroj jezdce. Proto bychom měli mít vše čisté a namazané. Je-li

to možné, čabraku na uši a podsedlovou dečku vyperte.

JEZDEC

Jak už jsem zde uvedla, nehodnotí se jen výkon, ale i vzhled. Proto je nutné mít své jezdecké oblečení v naprostém pořádku a čistotě. Nezbytnou součástí je jezdecká přilba, bez které vás do kolbiště nepustí.

NA MÍSTĚ

Jezdec musí prokázat platnou a prodlouženou licenci (mimo veřejných tréninků a účasti zahraničních jezdců), jinak nebude připuštěn k účasti na závodech. Po příjezdu na místo konání je potřeba vyhledat některého z pořadatelů a požádat ho, aby vám ukázal volné boxy pro koně a místo k parkování. Placení startovného a popřípadě ustájení se jistě nevyhnete. Na opracovišti dejte pozor na ostatní koně a jezdce. Před startem si zkontrolujte, zda je vše tak jak má být - že vy i kůň jste v pořádku. A teď už čekat na pokyn a hurá k cíli.

I když nestanete na stupínku vítězů, nezoufejte. Ze závodů si jistě přivezete bohaté zkušenosti a plno krásných zážitků. Možná vzpomínky na první pád, ale chybami se člověk učí a příště to bude jistě lepší. Přeji tedy všem závodníkům mnoho štěstí na závodech a pamatujte - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!